Створення сайтів. Веб-студія ICS

ВЕБ СТУДІЯ ICS

консультація, замовлення послуг:

Як конкуренти можуть видалити Ваш сайт з пошуку Google

Блокування сайтів конкурентами

У боротьбі за перші місця в рейтингу пошукової видачі використовуються різні технології і методики. І далеко не всі з них є чесними і конкурентними.

«Ваші URL видалені з Google Пошуку відповідно до закону DMCA»

Якщо Ви отримали подібне повідомлення Google, одне з двох: або ви є злісним порушником закону США про авторське право, або за Вас серйозно взялися конкуренти.Ми розглянемо саме другий випадок, з яким може зіткнутися власник будь-якого сайта.

DMCA (Digital Millennium Copyright Act – закон про авторське право в цифрову епоху) – закон, що доповнює законодавство США в області авторського права директивами, які враховують сучасні технічні досягнення в області копіювання та розповсюдження інформації.
Згідно з цим законом, в разі надходження скарги про несанкціоноване використання на сайті будь-яких матеріалів, захищених авторським правом, сторінки з цими матеріалами повинні бути заблоковані. Блокування може відбуватися на різних рівнях: від хостингу до пошукової видачі різними пошуковими системами.
У повідомленні Google вказує посилання на базу даних скарг і повідомлень Lumen, перейшовши по якому можна ознайомитись з текстом скарги.

Закон DMCA

Наслідки для Вас.

Заблоковані сторінки Вашого сайту в пошуковій системі Google стають “невидимими” для потенційних замовників. Якщо Ви оплачуєте контекстну рекламу сайта в інтернет і в посиланнях вказані заблоковані сторінки, вони також виключаються з пошуку. Фактично Ви втрачаєте відвідувачів, які шукають Вас, Ваші товари та послуги в пошуковій системі.

Практика блокування сторінок конкурентів в пошуковій системі Google.

Схема, за якою можливе блокування будь-якого сайту, досить проста. На практичному випадку ми опишемо її докладно.
На сайті замовника, що звернувся до нас, використовувалися кілька фотографій, отриманих із загальнодоступних стічних депозитаріїв на без оплатній основі. Важливо! Ми попереджаємо всіх наших клієнтів про те, що використання будь-якого загальнодоступного контенту, зображень, відео на своєму сайті небажано.
В даному випадку саме це послужило можливістю виведення конкурентами сайту з пошукової видачі.
Ними були знайдені сайти з аналогічними зображеннями.
Робиться це дуже просто. Навівши курсор на будь-яку картинку сайту натискаєте праву кнопку миші. Вибираєте посилання «Знайти картинку (Google)» і отримуєте перелік сайтів, на якому є таке ж зображення.

Як конкуренти можуть видалити Ваш сайт з пошуку Google

Далі з «лівої» поштової адреси направляється скарга в Google від імені будь-якого з власників сайту з аналогічним контентом. Усе. Через кілька днів всі сторінки, які містять «незаконний» контент будуть заблоковані. Google не розбирається, хто правий, хто винен і виключає адреси з видачі лише за фактом скарги.

Чи можна цьому перешкодити?

У подібних випадках – можна лише ускладнити завдання недоброзичливцям. Використавши індивідуальні зображення, відео, тексти, застосовуючи технології захисту і підписи ми обмежимо варіанти дій конкурентів. Але не вирішимо потенційну загрозу принципово. Якщо поставити собі за мету «вивести Вас з гри» можливо, наприклад, створення сайту-близнюка, від імені якого буде направлено скаргу і процедура блокування не зміниться. Але в даному випадку ворогам доведеться істотно збільшити свої витрати. На такий крок підуть не всі.

Що робити, якщо Ваш сайт вже заблокували?

Чи не впадати у відчай. Немає безвихідних ситуацій. В першу чергу необхідно скористатися механізмом зустрічного повідомлення. Незважаючи на недосконалий підхід при розгляді скарг, Google залишає можливість оскаржити своє рішення. В описаному вище випадку ми допомогли клієнту подати зустрічне повідомлення, обґрунтувати правомірність використання контенту і добилися повного відновлення всіх раніше виключених сторінок.

Відновлення у пошуку

Весь процес зайняв 2,5 тижні. І це відмінний результат. Він спрацює на 100%, якщо Ваш випадок аналогічний описаному. Для опротестування зустрічного повідомлення конкуренту буде потрібно звернення до суду США з доказами того, що спірні матеріали належать йому. Цього, звичайно, ніхто робити не стане і Google після закінчення 10 робочих днів відновить заблоковані сторінки.
Якщо даний підхід не спрацював, використовуються інші алгоритми. Але вони зажадають набагато більших зусиль і часу.

Як підстрахуватися від подібних випадків?

Використовуйте власний контент сайту (тексти, фото, відео). Тоді ризики будуть мінімальні і виправити ситуацію можна буде в стислі срокі. Ваш сайт повинен бути зареєстрований в сервісі Google Search Console. Сповіщення про блокування сторінок приходить на електронну пошту вказану в сервісі. Якщо Ваш сайт супроводжується фахівцями, реєстрація в подібних сервісах здійснюється ними самостійно. Якщо Ваш сайт не супроводжується, ви можете не отримати інформацію про блокування і залишатися в невіданні тривалий час. Періодично перевіряйте доступність вашого сайту за основними ключовими словами. Якщо ваш сайт в пошукових запитах займав перші позиції і раптом зник, зверніть увагу на наявність внизу пошукової видачі подібної фрази:
Як конкуренти можуть видалити Ваш сайт з пошуку Google

Перейдіть по посиланнях і дізнайтеся, які сайти заблоковані. Можливо серед них Ви знайдете і свій.

Якщо Вам потрібна допомога у створенні сайту або його просуванні в Інтернет – звертайтеся. Ми із задоволенням допоможемо. Веб студія ICS.
Top